Ogłoszenia Duszpasterskie:Ogłoszenia Duszpasterskie:

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Poczęcia NMP,

Klasztor Franciszkanów w Horyńcu – Zdroju

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna 22. 04. 2018 r.

 1. Czwarta Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Dobrego Pasterza, w naszych modlitwach prośmy o  powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 2. W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, modlimy się za naszą Ojczyznę.
 3. Od poniedziałku do środy zapraszamy  do kościoła zdrojowego kuracjuszy na REKOLEKCJE. O godz. 19.00 Msza św. z nauka rekolekcyjną i możliwość sakramentu pokuty. Szczegółowy program na plakatach.
 4. We wtorek drugi dzień  Nowenny,  9 – ciu wtorków przed Uroczystością  św. Antoniego z Padwy.
 5. W środę święto św. Marka Ewangelisty.
 6. W piątek w kościele zdrojowym o godz. 9.00 Msza św. następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna adoracja zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 12.00.
 7. W piątek Stowarzyszenie Cudownego Medalika i Jasnogórska Rodzina Różańcowa zaprasza do kościoła zdrojowego od godz. 18.30 na adoracje Najświętszego Sakramentu, Mszę św.  i spotkanie formacyjne w salce.
 8. W piątek  do Krakowa udaje się grupa ministrantów z naszej parafii na wiosenne spotkanie formacyjne z naszej Prowincji Zakonnej.
 9. W następną niedzielę w Radrużu o godz. 9.00 Msza św. za pomordowanych mieszkańców Radruża przez bandy UPA, a po południu w kościele parafialnym o godz. 16.00 Msza św. z modlitwami o uzdrowienia.
 10. 10.                       Zachęcamy parafian oraz  znajomych i bliskich, którzy mieszkają poza Horyńcem, a także Kuracjuszy i Gości do odpisu 1% podatku za rok 2017 na  prace przy kaplicy Matki Bożej w Nowinach Horynieckich i odnowieniu polichromii w kościele parafialnym. Odpis podatku do Nowin można uczynić przez Stowarzyszenie Rozwoju Nowin Horynieckich, a na polichromie i pomoc dzieciom przez fundacje naszego Zakonu „Brata Słońce”. Przy wyjściu z kościoła można wziąć wizytówki z informacją o numerze Fundacji i  Stowarzyszenia i numerze konta.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.
 12. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Kłysewicz z Osiedla Sobieskiego. Pogrzeb odbył się w Jelnej. Zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu „Wieczne odpoczywanie…”

Parafianom, Kuracjuszom i Gościom, życzymy w nowym tygodniu, radosnych chwil i daru Bożego Błogosławieństwa.