Ogłoszenia Duszpasterskie:Ogłoszenia Duszpasterskie:

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Poczęcia NMP –

Klasztor Franciszkanów w Horyńcu – Zdroju

Ogłoszenia Duszpasterskie

           VI Niedziela zwykła –   11. 02. 2018 r.

 

  1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Chorych.
  2. 2.     W Środę Popielcową, 14 lutego, rozpoczynamy Wielki Post - nasz osobisty i wspólnotowy czas nawrócenia, refleksji nad tajemnicą naszego odkupienia, które dokonało się na Krzyżu. Msze św.  z obrzędem posypania głów popiołem w kościele zdrojowym o godz. 7.00, 9.00, 16.00 w  kościele parafialnym o godz. 17.00 i na Wólce Horynieckiej o 17.00.
  3. 3.     W  piątki Wielkiego Postu porządek nabożeństw jest następujący  - w kościele zdrojowym o godz. 9.00 Msza św. i po niej  nabożeństwo Drogi Krzyżowej,  następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 12.00. Po południu  Droga Krzyżowa o godz. 15.30, -  w kościele parafialnym Droga Krzyżowa o godz. 17.30; - na Wólce, Msza św. o godz. 17.00 i następnie Droga Krzyżowa. Dla młodzieży Droga Krzyżowa w kościele zdrojowym o godz. 19.00. Podczas  Drogi Krzyżowej będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
  4. 4.     W sobotę o godz. 10.00 w kościele zdrojowym spotkanie ministrantów z całej naszej parafii.
  5. W niedzielę GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM w kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 11.00 i w zdrojowym o godz. 14.00.
  6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożona dzisiaj ofiarę na prace remontowo – konserwatorskie w naszej Parafii.
  7. Organizujemy dwudniową pielgrzymkę po sanktuariach Podlasia min. do Kodnia, Kostomłoty, Pratulina, Święta Woda i Sokółka. Zapisy do końca lutego u o. Bogdana.
  8. 8.     Zachęcamy parafian oraz  znajomych i bliskich, którzy mieszkają poza Horyńcem, a także Kuracjuszy i Gości do odpisu 1% podatku za rok 2017 na  prace przy kaplicy Matki Bożej w Nowinach Horynieckich i odnowieniu polichromii w kościele parafialnym. Odpis podatku do Nowin można uczynić przez Stowarzyszenie Rozwoju Nowin Horynieckich, a na polichromie i pomoc dzieciom przez fundacje naszego Zakonu „Brata Słońce”. Przy wyjściu z kościoła można wziąć wizytówki z informacją o numerze Fundacji i  Stowarzyszenia i numerze konta.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.
  10. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy w Kalwarii Pacławskiej śp.  o. Łukasza Rysia, Proboszcza horynieckiej Parafii w latach 1980 – 1986 i śp. Wojciecha Kłosa z ul. Armii Krajowej, zmarłych polećmy  Miłosierdziu Bożemu „Wieczne odpoczywanie…..”

Na czas Wielkiego Postu, Parafianom, Kuracjuszom i Gościom, życzymy głębokich przeżyć duchowych nad tajemnicą naszego zbawienia.