Ogłoszenia Duszpasterskie:Ogłoszenia Duszpasterskie:

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Poczęcia NMP,

Klasztor Franciszkanów w Horyńcu – Zdroju

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII Niedziela zwykła  - 29. 07. 2018r.

  1.  Przeżywamy ostatnią niedzielę miesiąca lipca.
  2. 2.     W czwartek Swięto i Odpust franciszkański,  NMP  Anielskiej z Porcjunkuli. Zapraszamy o godz. 17.00 do Nowin Horynieckich na Mszę św. ku czci Matki Bożej Anielskiej i pamiątki drugiego dnia Objawień Matki Bożej w Nowinach Horynieckich.
  3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.30 w kościele zdrojowym modlitwy o powołania, kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do NSPJ o godz. 9.00 msza św. następnie indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 12.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po południu pół godziny przed  mszą św. spowiedź, w Wólce Horynieckiej,  spowiedź o godz. 16.30 i następnie msza św. Chorych w tym dniu odwiedzą od godz. 9.00 o. Waldemar i o. Kazimierz.
  4. W sobotę w kościele parafialnym o godz. 17.00 konferencja przed chrzcielna dla rodziców, którzy w sierpniu planują chrzest dziecka i rodziców chrzestnych, którzy będą chrzestnymi w naszej jak i poza naszą parafią.
  5. W następną niedzielę w Radrużu  - Odpust Matki Bożej Śnieżnej, msza św. odpustowao godz. 10.30, natomiast w Wólce Horynieckiej msza św. wyjątkowo o godz. 9.00. Także za tydzień w kościele parafialnym i zdrojowym będziemy gościli o. MarkaDubanika – franciszkańskiego misjonarz z Boliwi, który przybliży pracę misyjną w tym kraju, a przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na misje.
  6. Za tydzień zamiana tajemnic różańcowych.
  7. W dniu, 14 sierpnia, organizujemy jednodniowy wyjazd na Dróżki Kalwaryjskie w ramach Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego w Kalwarii Pacławskiej, informacje i zapisy w zakrystii kościoła zdrojowego.
  8. W zakrystii kościoła zdrojowego. można nabyć pamiątkowe obrazki z Nowin Horynieckich i zioła o. Grzegorza Sroki.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką
  10. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Antoniego Daź z Radruża,  zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu „ Wieczne odpoczywanie racz…”

 

Bożego błogosławieństwa, życzymy w nowym tygodniu.