Ogłoszenia Duszpasterskie:Ogłoszenia Duszpasterskie:

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Poczęcia NMP –

Klasztor Franciszkanów w Horyńcu – Zdroju

III Niedziela Wielkiego Postu  24. 03. 2018r.

  1. 1.      Przeżywamy trzecią niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym w kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 11.00 i w kościele zdrojowym o godz. 14.00.
  2. 2.      W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy  św.  w kościele zdrojowym o godz. 16.00  i  w kościele parafialnym o godz. 17.00 dokonamy Duchowej Adopcji Poczętego Dziecka. Na bocznych ołtarzach wyłożone są  dyplomiki i informacje o tej formie pomocy duchowej dziecka, którego życie jest zagrożone. Kto pragnie dokonać duchowej adopcji,  prosimy o zabranie dyplomiku wypełnieni go i przyniesienie  w poniedziałek na wieczorną Mszę św. gdzie zostanie dokonana Duchowa Adopcja. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie dla pielgrzymów, którzy w dniach 10 i 11 maja wezmą udział w pielgrzymce po sanktuariach świętokrzyskich.
  3. 3.      W środę zapraszamy dzieci do kościoła zdrojowego na Drogę Krzyżową  o godz.15.30.
  4. W  najbliższy piątek  Wielkiego Postu plan nabożeństw  jest następujący  ; w kościele zdrojowym  o godz. 9.00 Msza św. następnie Droga Krzyżowa i po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu  o godz. 12.00 KORONAKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO i zakończenie adoracji. Po południu  w kościele zdrojowym  o godz. 15.30   Droga Krzyżowa, następnie o 16.00 Msza św. o godz. 19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży, -  w kościele parafialnym o godz. 17.00  Msza św. i po niej  Droga Krzyżowa, -  i na Wólce Horynieckiej   Msza św. o godz. 16.30 i następnie Droga Krzyżowa. Podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
  5. W nastepną niedzielę w naszej parafii rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwaja do 3 kwietnia. W niedzielę, 31 marca nauki rekolekcyjne na Mszach św. w kościele zdrojowym o godz. 7.00, 9.00 i 14.30 w kościele parafialnym o godz. 11.00 i 16.00 będzie to Msza św z modlitwami o uzdrowienie, oraz na Gorzkich Żalach w kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 11.00 i w kościele zdrojowym o godz. 14.00. Na pozostałe dni rekolekcji plan zostanie podany w ogłoszeniach za tydzień i  na stronie internetowej naszej parafii oraz na plakatach. Rekolekcje poprowadzi o. Adam  Mikosiów z Kalwarii Pacławskiej.
  6. Serdecznie dziękujemy za udział w Mini Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w Nowinach Horynieckich, za zangażowanie parafian i pomoc Straży Pożarnej.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarowanie dębu na wykonanie  ławek do kościoła parafialnego.
  8. W zakrystii można nabyć w cenie 5 zł.  paschaliki i baranki  wielkanocne jako forma pomocy potrzebującym,  organizowanej przez Caritas.
  9. 9.      Zachęcamy parafian oraz  znajomych i bliskich, którzy mieszkają poza Horyńcem, a także Kuracjuszy i Gości do odpisu 1% podatku za rok 2018 na  prace przy kaplicy Matki Bożej w Nowinach Horynieckich.  Odpis podatku do Nowin można uczynić przez Stowarzyszenie Rozwoju Nowin Horynieckich. Przy wyjściu z kościoła można wziąć wizytówki z informacją o numerze  Stowarzyszenia i numerze konta.

10.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.

 

Parafianom, Kuracjuszom i Gościom, życzymy Bożego błogosławieństwa na kolejny tydzień Wielkiego Postu.