Ogłoszenia Duszpasterskie:Ogłoszenia Duszpasterskie:

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Poczęcia NMP,

Klasztor Franciszkanów w Horyńcu – Zdroju

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII Niedziela zwykła  - 01 07 2018r.

  1. 1.    Decyzją Ojca Prowincjała do Horyńca - Zdroju został skierowany o. Tadeusz Zając z Przemyśla. Ojcu Tadeuszowi, życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej w posłudze kapłańskiej w naszej wspólnocie parafialnej.
  2. 2.    W dniu dzisiejszym zmiana tajemnic różańcowych.
  3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  W czwartek w kościele zdrojowym o godz. 18.30 modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w piątek po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do NSPJ o godz. 9.00 w kościele zdrojowym Msza św. i następnie adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 12.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź pierwszo piątkowo pół godziny przed każda Mszą św. na Wólce spowiedź o godz. 16.00 i następnie Msza św. Od godz. 9.00 chorych odwiedzą o. Waldemar i o. Bogdan. 
  4. W sobotę Wspólnota Rycerstw Niepokalanej zaprasza do kościoła zdrojowego o godz. 6.30 różaniec, Msza św. i spotkanie formacyjne.
  5. W sobotę w kościele parafialnym o godz. 17.00 konferencja przed chrzcielna dla rodziców, którzy planują w lipcu chrzest dziecka, rodziców chrzestnych, którzy będą chrzestnymi w naszej jak i poza naszą parafią.
  6. W lipcu i sierpniu nie będzie w sobotę Mszy św. w kaplicy KRUS.
  7.  Z racji 100 – lecia odzyskania niepodległości organizujemy w dniach 21 i 22 sierpnia,  pielgrzymkę na ziemie, które kiedyś należały do Polski . W programie, Żółkiew, Krechowa ( znajduje się tam cudowny obraz Matki Bożej z Werchraty), Lwów i okolice. Informacje i zapisy do połowy lipca u o. Bogdana, są jeszcze wolne miejsca.
  8. W zakrystii można nabyć pamiątkowe obrazki z Nowin Horynieckich i zioła o. Grzegorza Sroki.
  9. W następna niedzielę taca na prace remontowo – konserwatorskie w naszej parafii.
  10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką

 

 

W nowym tygodniu, życzymy obfitych łask Bożych i opieki świętych Patronów.