Ogłoszenia Duszpasterskie:Ogłoszenia Duszpasterskie:

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Poczęcia NMP,

Klasztor Franciszkanów w Horyńcu – Zdroju

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                                         XXIII Niedziela zwykła  - 09. 09. 2018r.

 1. 1.      Przeżywamy drugą niedzielę września i Diecezjalne Dożynki w Krasnobrodzie, na które udała się delegacja wieńcowa z naszej parafii z Podemszczyzny.
 2. 2.     W dniu dzisiejszym rozpoczyna się VIII Tydzień Wychowania pod hasłem „Wybór drogi”. Biskupi zachęcają, aby przeżyć ten czas jako przygotowanie do 15 Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów na temat młodzieży i rozeznania powołania.
 3. 3.     W czwartek Nabożeństwo Fatimskie w Nowinach Horynieckich. O godz. 16.00 z kościoła parafialnego wyruszy procesja z figurą MB do Nowin Horynieckich i tam o godz. 17.00 Msza  św. z procesją wokół kaplicy. Podczas tej Mszy św. będziemy się modlić w intencji pielgrzymów, którzy w dniach 21 i 21 sierpnia pielgrzymowali po Ukrainie, po Mszy św. ognisko. Spowiedź w Nowinach Horynieckich od godz. 15.30. Msze św. w tym dniu w kościele parafialnym o godz. 7.00 w zdrojowym o godz. 7.00 i 19.00.
 4. 4.     W piątek, 14 września,  Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W kościele zdrojowym o godz. 9.00 Msza św. następnie Droga Krzyżowa i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 12.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 5. 5.     W piątek o godz. 19.30 w salce przy kościele zdrojowym spotkanie dla młodzieży.
 6. 6.     W sobotę wspomnienie MB Bolesnej o godz. 9.15 spotkanie dla ministrantów z całej parafii w kościele zdrojowym. Zapraszamy na spotkanie chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.
 7. 7.     Za tydzień Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmijmy pracowników mediów, zwłaszcza katolickich, puszka na Radio Zamość.
 8. 8.     W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 w kościele zdrojowym spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii św.
 9. 9.     W Kalwarii Pacławskiej w sobotę i  niedzielę Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę Dróżki,  a w niedzielę o godz. 11.00 Suma Odpustowa.
 10. 10.                       Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożoną dzisiaj tacę na prace remontowo – konserwatorskie w naszej parafii.
 11. 11.                       Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery prasy katolickiej.

 

Wszystkim Parafianom, Kuracjuszom i Gościom, życzymy radosnego i obfitego w Boże łaski nowego tygodnia.